אודות

מלון רוטשילד שוכן בלב השדרה היפה והיוקרתית בתל אביב, זוכה שנה אחר שנה בתואר המלון הרומנטי בתל אביב, ולא בכדי, החדרים המפנקים של המלון האייקוני מושכים אליהם זוגות החוגגים את ליל הכלולות, ימי נישואין וימי הולדת וכן תיירים רבים הנהנים מהאדריכלות, העיצוב ,המיקום והשירות החם והלא מתפשר אותו הוא מספק. מלון רוטשילד עוצב כמחווה לחזונו ולפעילותו הציונית של הברון אדמונד דה רוטשילד, האיש והחזון, אשר תרם תרומה עצומה לתשתית מדינת ישראל. התנהלותו של הברון, השקעתו ותרומתו לישוב העברי, מזכירים ניהול סטרטאפ מודרני. מפגשים של חזון ומציאות, הצלחות וכישלונות, תיקוני דרך ועוד, לו היה הברון מתויג בשפת ההווה, היה זוכה בוודאי לתואר "סטרטאפיסט", לצד תוארו המקובל "הנדיב הידוע". במהלך חייו ביקר הברון כחמש פעמים בארץ ישראל, בהן פיתח את חזונו ועקב אחרי מימושו. ברחבי המלון מפוזרים רמזים מעודנים אשר מהווים פרשנות עיצובית וחווייתית לדמותו, חזונו ועשייתו של הברון. המלון שוכן במרכז תל אביב במבנה היסטורי, אקלקטי, שהוסב למלון, מהיפים בבנייני העיר.

החוויה

מלון רוטשילד הוא מלון רומנטי.
עיצוב חווית השהות במלון עושה שימוש בכלל החושים: ראיה, שמיעה, טעם, ריח ומישוש ובכל רובדי הזמן השימוש והמקום. הרצון לספק חוויה טוטאלית אשר תעמיק את חווית רוטשילד, סיפור הסטארט אפ המופלא והרומנטי של הברון רוטשילד, על פי אבי יפרח.
הכל מתחיל בכניסה לשדרות רוטשילד היוקרתיות, המפגש עם המראה המרהיב של חוץ המלון, בניין אקלקטי מהיפים בעיר. מראה הבניין המיוחד, הוא המגע הראשון של האורח עם חווית השהות. הכניסה דרך דלתות העץ הישנות, לחלל שעוטף בצבעוניות מיוחדת וריח הדרים באוויר, משקה הבית המוגש בעת הליך ההרשמה, המסע ממשיך בכל פרט ובכל פריט שעוצב במיוחד למלון. העיצוב לוקח תמיד את כלל החושים שנחשפים לפרט. כך גויסו לאתגר, חומרים שונים, כולם טבעיים, שבאו לידי ביטוי בעיקר בתקופות בהן לא היו חומרים סינטטיים בנמצא. מעבר למראה ולצורת העיבוד או השימוש, קיימת גם תחושת מגע ייחודית, אפילו צליל. לכולם ישנם מקורות השראה אשר תומכים "בחוויה הרוטשילדית"; ברזל שחור, עם פרטים עשויים פליז צהוב, אשר נלקחו משערי הברזל השחורים עם ידיות, מקשים ופעמונים מפליז, מהבתים בפריז. במלון רוטשילד, יצרנו מברזל ופליז פריטי ריהוט שונים: כוננית שירות, שולחנות לילה, מסגרות למראה, המוט עליו תלוי גב המיטה ועוד'. גייסנו חומרים רבים ליצירה: אבן, עור, עץ, צמר, כותנה, נייר וכו', שותפים לחוויית החומר, אשר משדר תקופתיות, מבלי "להתחפש" לעיצוב תקופתי. הרצון במגע, בא לידי ביטוי בתחושת הסדינים מסאטן כותנה מצרית, בתחושת המגבות הטורקיות (של 900 גרם למטר) על הגוף, בזרם המים במקלחת.
השף שלנו, מספק את חווית הטעמים, בארוחות בוקר עשירות ומדויקות, ארוחות רומנטיות שנעים במיוחד לסעוד בזוג ואירועים מיוחדים. 
ההיתוך בין התרבות האירופית לתרבות התל אביבית, המזרח תיכונית נמצא תמיד ברקע.

הבניין

הקרקע עליה בנוי המלון, נרכשה בשנת 1922 על ידי אברהם פרידמן, בעבור 100 לירות. הבניין המקורי נבנה על ידי אברהם פרידמן, האגרונום הראשי של הברון רוטשילד, בנו של יוסף פרידמן ממייסדי ראש פינה.

מעורבות חברתית

מלון רוטשילד מספק לאורחיו תמרוקים ומוצרי ספא באיכות מעולה, התמרוקים מיוצרים במפעל קטן, הממוקם בחווה בהרי ירושלים. מפעל Es-sense, הציב לו למטרה שילובם של קהילת בעלי צרכים מיוחדים בשוק העבודה והעסקת עובדים אוטיסטים כחלק בלתי נפרד מצוות העבודה. מוצרי הטואלטיקה במפעל, מיוצרים באיכות גבוהה מחומרים טבעיים בלבד המופקים מצמחים, אשר רבים מהם גדלים בחווה.

איכות הסביבה

המלון נבנה ושופץ תוך שימת לב קפדנית לסביבה. בניין המלון, המיועד לשימור קפדני, כולל מערכות אקולוגיות מתקדמות להגנה אופטימלית על הסביבה לצד סמלים פשוטים כמו מים מסוננים בג'ארה בכל חדר, נייר ממוחזר וכו'.

הזמינו עכשיו

הרשמו לניוזלטר שלנו

הרשמו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים ומבצעים ישירות למייל שלכם

תאריך הגעה
תאריך עזיבה
מספר אנשים
בחרו מספר אנשים וחדרים
חדר מס׳ 1
הוסף חדר plus icon